Virtuālā pasaule, spēļu dažādība un pieprasījums

dažādas spēles

Arvien vairāk populāras paliek spēļu konsules jeb virtuālās spēles, ko iespējams pieslēgt televizora ekrānam vai arī datora sistēmai. Pieprasījums pēc šī visa ir ļoti augsts un cilvēki, kuri tiešām ikdienu pavada virtuālajā vidē, ļaujas materiāli lieliem pirkumiem, lai tikai padarītu savu kolekciju lielāku.

Jāteic, ka arī mans brālis ir kvēls videospēļu cienītājs – tā ir iespēja mazliet atslēgties citā pasaulē un izklaidēties kopā ar  puišiem (dažkārt arī es pati labprāt viņam piebiedrojos). Tā ir alternatīva vecajām labajām galdaspēlēm. Tikai nereti vizuālie efekti sniedz īpašu piedzīvojuma un adrenalīna sajūtu, un šāda izklaide ļauj uz mirkli pārvērsties varonī ar īstām superspējām. 

Pirms dažiem mēnešiem gan brālis mani pārsteidza – vairs nespēlējot, pat ne tikai tādēļ, lai atpūstos pēc darba. Prioritātes un intereses nomainījušās, vairs spēles neaizrauj. Tagad viņš labprātāk Uzvaras parkā uz kādu treniņu aiziet vai sporta klubu apmeklē, pat aizrāvies ar Austrumu cīņas sportu. Tomēr spēles mest ārā arī žēl – vēl pavisam nesen tās bijušas labs sabiedrotais un sagādājušas patīkamus atveldzes momentus. Sekoja jautājums – kur šādas videospēles piedāvāt jauniem censoņiem un kā lai atrod pircēju, kas tās novērtētu?

Par to arī pastāstīšu turpmākajā rakstā.

Dalder.lv portāls, kas sniedz plašu spēļu iegādi

Jau kādu laiku Latvijas sludinājumu tirgū iemitinājies jauns sludinājumu portālu kandidāts – dalder.lv, kas sevi pozicionē kā mūsdienīgu un uz attīstību tendētu sludinājumu portālu ar ļoti plašām iespējām gan pārdošanas, gan arī pirkšanas ziņā. Tāpat arī katrai sadaļai atvēlot diezgan lielu vietu, dalder.lv sasniedz vajadzīgo auditoriju ļoti vieglā ceļā. Pie sadaļas “datortehnika” ir vairāki atzari, kas piedāvā gan lietotas, gan jaunas preces/pakalpojumus. Šeit pieejamas arī dažādas spēles gan Sony spēļu konsulēm, gan X-BOX jeb Microsoft piedāvātajām konsulēm un citām.

Citos sludinājumu portālos neizdevās atrast tik precīzu pārdošanas pozīciju kā dalder, tāpēc sludinājumu brālis ievietoja tieši šeit. Ērti un izdevīgi gan viņam kā pārdevējam – sludinājumu ievietot var bez maksas, gan vienkārši meklēto atrast pircējam – ievadot filtra meklētājā atbilstošos kritērijus. 

Domāju, ka teju katru mūsdienu gadsimtā kādā brīdī piesaistījušas videospēles, tāpat arī daudzi no mums vēlāk no tām izauguši vai atradinājušies. Tomēr mirklī, kad aktuāla vai nu šo spēļu iegāde vai arī pārdošana, esmu pārliecinājusies, ka šajā portālā ērti var veikt nepieciešamo maiņas darījumu. Ne mazāk svarīgi – pārdevējam tiek izveidots savs profils. Arī brālis ieguva savu mājas lapu. Pēc katra veiksmīga spēles pārdošanas darījuma, pircējs var ierakstīt atsauksmi. Tā kā viņš saņēma atzinīgu novērtējumu, arī citi jauni pircēji nebaidījās spēli izvēlēties no viņa.

Dažādas spēles dažādām gaumēm

Sākot ar mazāko auditoriju un beidzot ar spēlēm, kas domātas tikai pieaugušam spēlētajam – dalder.lv iespējams uzmeklēt aktuālo. Arī cenu amplitūda ir ļoti svārstīga, sākot no 20EUR līdz pat 70EUR par vienu. Ikvienam, kurš dzīvo šajā plašajā spēļu pasaulē, zina, cik ļoti vērtīgs spēj būt kāds rets izlaidums vai arī kāda īpaši sena un jau aizmirsta spēle. Piemēram, es reiz ļoti biju aizrāvusies ar Sims 2 – žēl gan, ka toreiz nezināju par šādu sludinājumu portālu, jo tā arī daudzie spēļu diski palika atkritumu konteineros, neatraduši jaunus spēlētājus.

Ir spēles, kas ļauj burtiski “iekāpt ekrānā”. Tas ir kustību un balss sensora spēles, kas ļauj vadīt ar tai paredzētām cilvēka ķermeņa kustībām un ar balss palīdzību konsuli. Šis sortiments arī sāk palikt arvien plašāks un populārāks. Šo ierīci sauc par Kinect sensoru, kas plašai auditorijas iegādei pieejams jebkura elektropreču portālā, kā arī sludinājumu vietnēs, kā piemēram, dalder.lv.

Vēl viens nozīmīgs aspekts datorspēļu cienītājiem ir videokartes. Neesmu nekad iegādājusies tādu papildus, taču daudzi datorspēļu cienītāji to izvēlas darīt, lai uzlabotu attēla kvalitāti.

Spēļu azarts un kā to kontrolēt

Nereti vecāki meklē palīdzību pie speciālistiem, ja bērns pārāk daudz laika pavada pie datora, telefona vai spēlējot spēles. Šī vispasaules problēma, iespējams, nebūtu tik liela, ja paši neapzināti nepieradinātu bērnus pie virtuālās vides un sāktu ierobežojumus paši ar sevi – pie pusdienu galda vai pavadot brīvo nedēļas nogali atpūtā ar ģimeni pie dabas, telefonu neizmantot. Ir viegli piesēdināt bērnu pie mobilā un izbaudīt klusumu mājās un nelielu mieru pēc smagas darba dienas, tomēr dabūt bērnu nost ir daudz grūtāk, jo tā neapzināti rodas atkarība, ko grūti kontrolēt.

Neliela atelpa pie spēļu konsules nebūt nav nosodāma. Tomēr bērniem vajadzētu uzlikt spēlēšanai ierobežotu laiku, lai novārtā netiktu atstātas citas būtiskas dzīves sfēras – laiks pie dabas, ar ģimeni un draugiem, kā arī mācības un vaļasprieki. Kā laika kavēklis kopā ar draugiem vai mirklis atslodzei tas var sniegt vajadzīgos enerģijas resursus, tomēr jāpiesargās, lai tas nepārvērstos atkarībā un neaizēnotu reālās dzīves baudīšanu un izdzīvošanu.

Vecāki atbildīgi par veselīgu robežu nospraušanu – tieši viņu pienākums ir darīt bērniem zināmu, kas ir un nav pieņemami. Daudzās ģimenēs parasts noteikt maksimālo video spēlēm paredzēto laiku. Kādam tiek dotas 15 minūtes dienā, citam 2 stundas nedēļas nogalē. Arī datorā iespējams uzstādīt atbilstošus iestatījumus, lai pēc noteikta laika tas pats automātiski izslēgtos. Ja noteikumi bērniem tiek darīti zināmi, vēlāk nav iespējams rīkot protestus, kad jāpārtrauc spēlēšana – videospēļu laiks vienkārši ir beidzies.

Tāpat kā ar visu, tāpat arī ar spēlēm, atradīsim to smalko robežu, kas atšķir veselīgu patēriņu no pārdozēšanas un izmantosim to mūsu lielākajam labumam!

Leave your comment