Ieteikumi, kas palīdzēs Tev kļūt fiziski aktīvākam

viedpulksteņi, aktivitātes aproces, sporta pulksteņi
attēls no shutterstock

Mūsdienu dzīves skrējienā nav viegli atrast laiku fiziskām aktivitātēm, ja to jau nedari regulāri. Darbi un ikdienas steiga ierauj savā virpulī un Tu attopies, ka pagājis kārtējais gads un apņemšanās kļūt aktīvākam atkal ir palikta malā.

Taču tā nevar turpināt, sevi ir jāmotivē un fizisko aktivitāti ir jāiekļauj savā ikdienā, ne tikai veselības dēļ, bet arī sevis dēļ, jo sports palīdz atbrīvoties no ikdienas saspringuma un regulāri to ieviešot savā ikdienā, Tu jutīsies kā pilnvērtīgāks cilvēks.

Ir dažādi veidi, kas palīdzēs Tev vieglāk iekļaut aktivitātes savā ikdienā.

Pamaini savu ikdienas ritmu

Lai kļūtu aktīvāks nav obligāti jāpērk abonements trenažieru zālē. Sāc ar ikdienas mainīšanu pamazām.

  • Ja tas iespējams, automašīnu izmanto pēc iespējas mazāk, pārvietojies vairāk ar kājām, skrituļslidām, vai riteni.
  • Ja vakari ir aizņemti un jūties noguris, tad celies divas reizes nedēļā 30 minūtes agrāk un mājās pavingro, vai izskrien mazu apli ap savu rajonu viens vai ar savu suni, ja Tev tāds ir. Kad pierodi, vari celties agrāk biežāk.

Dari tikai to, kas Tev patīk

Izvēlies tikai tās fiziskās aktivitātes, kas Tev patīk, lai nerastos pretējais efekts un Tev nezustu interese. Dažādo aktivitātes, ja iespējams, piemēram, izvēlies skriešanu, peldēšanu, staigāšanu un braukšanu ar riteni.

Izmanto mūsdienu tehnoloģijas

Jebkuram patīk, ja ir uzskatāms rezultāts par padarīto. Mūsdienās ir pieejami viedpulksteņi, aktivitātes aproces, sporta pulksteņ, kas Tev parādīs dienā paveikto un tā ir lieliska motivācija, jo tie ne tikai atgādinās Tev, ka vajadzētu vairāk kustēties, bet arī uzskatāmi rādīs Tavus sasniegumus un arī medicīniski palīdzēs sportot veselīgi, jo mērīs Tavu pulsu un sekos līdzi Tavam izdzertā ūdens daudzumam.

Vari pievienoties domubiedru grupām konkrētās aplikācijās un piedalīties dažādos izaicinājumos.

Iesaisti ģimeni

Izvēlies aktīvākas brīvdienas kā līdz šim. Izrādes vietā izplāno pārgājienu ar ģimeni vai klinšu kāpšanas apmācības. Ja Tev ir bērni, tad viņi noteikti būs sajūsmā par jebkāda veida fiziskām aktivitātēm, kas būs viņu vecuma atbilstošas.

Kopīgs izbrauciens ar velosipēdiem vai kopīgs skrējiens pa dabas takām būs lielisks veids kā aizmirst ikdienas rūpes, un būt kopā ar sev mīļajiem.

Ja neesi tik aktīvu sporta veidu piekritējs, neaizmirsti, ka veselīgi ir arī vienkārši staigāt, nūjot vai apmeklēt jogu.

Izmanto gadalaiku iespējas

Katrs gadalaiks paver fizisko aktivitāšu dažādību.

Vasarā varam doties peldēt, staigāt, skriet, braukt ar riteni un skrituļslidām.

Rudenī varam doties lūkoties skaisto dabu dabas takās.

Ziema paver iespējas slēpot, būvēt kopā ar bērniem sniega vīrus un laisties no kalna ar plēvēm.

Savukārt pavasaris nāk ar vēlmi sākt visu no jauna ar jaunu veselīgu sparu.

Leave your comment