Velosipēdu pamatveidi un to īpašības.

velosipēda izvēle Ja esi nolēmis pievienoties kuplajam velobraucēju pulciņam, tad laiks padomāt par jauna braucamrīka iegādi. Pirms, ienirt plašajā dažādu velosipēdu piedāvājumu klāstā, jāapsver visi potenciālie galamērķi, vai tiks braukts tikai pilsētas apstākļos, vai vairāk pie dabas, vai piedalīsies velomaratonos un dosies kalnu braucienos.

Atbilstoša velosipēda izvēle ir ļoti svarīga, rūpīgi jāapsver visi aspekti un tehniskie parametri tā, lai velosipēds kalpotu daudz ilgāk, godam pildītu visas savas funkcijas un būtu drošs sabiedrotais kopējā ceļu satiksmē. Tāpēc pirms izvēles izdarīšanas, ieteicams iepazīties ar iespējamiem velosipēdu veidiem un to specifiku:

Pilsētas velosipēds – ideāli piemērota izvēle tiem satiksmes dalībniekiem, kas pārvietosies pa gludiem asfaltētiem veloceliņiem un ielām. Pārsvarā šī veida velosipēdi ir aprīkoti ar visām pilsētas apstākļiem un satikmes drošības parametriem atbilstošām funkcijām un atliek vien izvēlēties sev tīkamāko modeli.

Kalnu velosipēds – šis velosipēda veids piemērots aktīvas atpūtas cienītājiem, kas ieplānojuši arī atpūtu un sportu dabas taku, kalnu un meža ceļu apstākļos, tādēļ tie ir aprīkoti ar dažādiem papildus ātrumiem, lai sportu un ativitātes varētu izbaudīt pilnu krūti.

BMX velosipēds – atšķirībā no pārējiem divriteņiem, šim nav iespējamības attīstīt vai mainīt ātrumu, tā riepas ir daudz mazākas un biezākas tā, lai velosipēds būtu gana stabils dažādu triku veikšanai tramplīnos vai uz rampām.

Šosejas velosipēds – ja esi nolēmis bieži piedalīties velomaratonos un citās sacensībās, tad šī būs īstā izvēle, jo tā sēdeklis ir veidots daudz zemāk un tā riteņi ir veidoti īpaši šauri, lai velosipēds pārvietotos un ripotu daudz ātrāk.

Tūrisma velosipēds – šis velosipēda veids derēs, ja esi ieplānojis apceļot Latviju, braucot gan pa šosejām, gan grants ceļiem, šim velosipēda veidam riteņi ir mazāki nekā pilsētas velosipēdiem, lai nodrošinātu lielāku ātrumu un stabilitāti.

Pludmales velosipēds – ja jūra un pludmale ir neatņemamama vasaras plānu izvēle, tad šis velosipēda veids būs īstais, jo braucot ar to ir grūtāk nogurt, braucot gan pa smiltīm, gan lauku ceļiem. Tāpat velosipēda izmērs ir gana kompakts, lai to pārvadātu, piemēram, vilcienā.

Leave your comment